Centrum sportovních aktivit MENDELU

1. ročník Běhu rektorky

4. 10. 2018

22. 9. 2018 se uskutečnil 1. ročník Běhu rektorky!

Na závodníky čekal zhruba kilometrový okruh v krásném prostředí Botanické zahrady a arboreta Mendelovy univerzity v Brně. Ti, kteří se přihlásili do hlavního závodu, museli uběhnout tento okruh 4x, tedy běželi téměř 4km.

Nejrychlejším závodníkem byl student Josef Kudláček z Agronomické fakulty. Traťový rekord nastavil pro další ročníky na 13 minut 22 vteřin. Soutěž družstev vyhrál tým Provozně ekonomické fakulty Běžím za PEFku.

Výsledková listina závodu je zde.

Závodu se zúčastnilo kromě rektorky také všech pět prorektorů. Nejlepším z nich byl prorektor Martin Klimánek, který v závodě prodal svoje zkušenosti orientačního běžce. „Dnešní den nebyl jen o závodění a fandění, ale hlavně o setkání s kolegy a kamarády. Věřím, že se z této akce stane tradice a budeme se potkávat i v příštích letech," dodala rektorka Danuše Nerudová.

Zazávodit si mohly také děti, které byly rozděleny do několika kategorií podle věku a také rodinní příslušníci, kteří se mohli zapojit do závodu na 1 kilometr.

Těšíme se s Vámi na další ročník Běhu rektorky, tentokrát s letopočtem 2019!