Akademické hry 2022 v Českých Budějovicích

6. 5. 2022

České akademické hry (ČAH) jsou největší studentskou sportovní akcí v České republice. Hry jsou organizované Českou asociací univerzitního sportu (ČAUS) a konají se každoročně vždy ve spolupráci s vybranou univerzitou. Hry jsou zároveň množinou Akademických mistrovství ČR.

Jubilejní 20. ročník Českých akademických her bude vůbec poprvé pořádat Jihočeská univerzita, zejména její Pedagogická fakulta, a sportovci z řad vysokoškoláků tak zavítají do Českých Budějovic. V jihočeské metropoli budou v termínu 15. – 22. června 2022 probíhat boje o titul Akademický mistr/mistryně v celkem 20 sportech, z čehož je 13 sportů individuálních a 7 kolektivních.