Veslování na MENDELU

Baví tě sport a chceš vyzkoušet něco nového? Staň se součástí MENDELU veslařského týmu.

Nemusíš být profík. Stačí jen chuť sportovat a bojovat za univerzitní barvy a o zbytek se postaráme!

… věděli jste, že veslařské závody mají na univerzitách dlouhou tradici?

První závod mezi Oxfordskou univerzitou a Univerzitou v Cambridgi se jel před více než 190 lety a to v roce 1829?

Co by tě mohlo zajímat:

Musím mít nějaké zkušenosti s veslováním?

Ne. Hledáme studentky a studenty, které baví sport, mají týmového ducha a rádi by reprezentovali naši univerzitu.

Jaká je časová náročnost?

Každé uterý v 17:00 je veslařský trénink a to buď na trenažerech v CSA (v zimě) nebo na Brněnské přehradě a to částečně i mimo semestr.

Během roku počítej se třemi závody na vodě (Pražské primátorky, závod na Českých akademických hrách a Brněnské osmy) a jedením nebo dvěma na trenažeru.

Kolik to bude stát?

Nestojí to nic. Je to bezplatné!

Na co se můžu těšit?

Získáš super fyzičku. Zažiješ parádní atmoška závodů, zábavu na tréninku a potkáš plno nových tváří se kterými najdeš společnou řeč.

7.6.2019 se uskutečnil historicky první start MENDELU na pražských Primátorkách v závodu studentů!

MENDELU veslařský tým vybojoval na univerzitním souboji osmiveslic krásné 8. místo!

25.6.2019 se naši veslaři také poprvé zúčastnili Českých akademických her!

Na skifu vybojoval 2. místo Ondřej Svoboda a na čtyřce s kormidelníkem MIX vybojovala sestava:
Patrik Eliáš, Rozálie Ingerlová, Michaela Kovářová, Barbora Rájová a Jakub Rozlivka na své premiéře na ČAH skvělé 3. místo! .

26.9.2019 se uskutečnili naši veslaři závodů OSMY BRNO 2019

Pokud máš zájem se přidat a závodit také, pro informace napiš na: csa@mendelu.cz