Program podpory talentovaných sportovců

Chceš sportovat na vrcholové úrovni a přitom kvalitně studovat? Tak nyní máš možnost!

Cílem projektu je podpořit vybrané sportovce a zajistit  podmínky pro jejich sportovní přípravu a studium.

Cílem je podporovat a koordinovat podporu:

SPORTOVNÍ

•Aktivní účast na akademických soutěžích
•Koordinace sportovního tréninku a kondičního rozvoje
•Zajišťuje CSA MENDELU

STUDIJNÍ

•Optimalizace podmínek pro studium
•Umožnění individuálního studijního plánu
•Umožnění přednostní tvorby rozvrhu při zápisu v UIS
•Zajišťuje fakulta, OIT a CSA MENDELU

Mendelova univerzita v Brně dostala dotaci 10 sportovců.

PODMÍNKY PRO ZAŘAZENÍ DO SEKCE AKADEMICKÝ VÝBĚR (UNIS) VICTORIA VSC A PŘIZNÁNÍ STIPENDIA PRO ROK 2021

•  občan ČR
  • student veřejné vysoké školy zapojené do programu UNIS
  • osoba mladší 26 let včetně (pro rok 2022 – ročník narození 1996 a mladší)
  • nebýt zařazen v jiném resortním sportovním centru
  • osoba která:

1.  aktivně provozuje individuální disciplínu sportu, která je zařazena na programu nadcházejících letních olympijských (https://www.paris2024.org/en/the-paris-2024-olympic-sports-programme/) nebo paralympijských her, nadcházejících zimních olympijských (https://www.beijing2022.cn/en/) nebo paralympijských her, nadcházejících letních nebo zimních deaflympiád nebo nadcházejících letních nebo zimních univerziád a zároveň v tomto sportu:

• byla účastníkem posledního mistrovství Evropy, mistrovství světa, olympijských her, paralympijských her nebo deaflympijských her, nebo
  • byla účastníkem poslední univerziády nebo akademického mistrovství světa; nebo
  • získala medaili na posledním mistrovství České republiky pořádaném příslušným sportovním svazem; nebo
  • je zařazena v systému sportovního centra mládeže / vrcholového sportovního centra mládeže / akademie zřízené svazem příslušného sportu; nebo
  • získala medaili na posledních Českých akademických hrách nebo akademickém mistrovství České republiky; nebo

2.   aktivně provozuje některý z následujících kolektivních sportů: baseball, basketbal (vč. formy 3x3), curling, florbal, fotbal, házená, lední hokej, pozemní hokej, ragby, softball, vodní pólo, volejbal (vč. beach volejbalu), a dále kolektivní sporty zdravotně postižených sportovců zařazené do programu paralympijských a deaflympijských her a zároveň v tomto sportu:

• byla účastníkem posledního mistrovství Evropy, mistrovství světa, olympijských her, paralympijských nebo deaflympijských her; nebo
  • je hráčem nejvyšší soutěže pořádané v České republice v mládežnické nebo dospělé kategorii příslušného sportovního svazu (a to pouze v případě, že soutěže v daném sportovním odvětví jsou v případě mládežnické soutěže alespoň dvoustupňové a v případě dospělé soutěže alespoň třístupňové); nebo
  • získala medaili na posledních českých akademických hrách nebo akademickém mistrovství České republiky.

Při stanovení návrhu výše stipendia konkrétnímu žadateli přihlédne VICTORIA VSC k aktuální sportovní výkonnosti a sportovním výsledkům žadatele, přičemž se při stanovení návrhu výše stipendia řídí zejména následujícími kritérii:

A) Olympijské sporty (disciplíny zařazené na programolympijských her, paralympijských her nebo deaflympijských her)

Výkonnost sportovce

Částka (Kč/měsíc)

A*

je účastníkem posledních olympijských, paralympijských nebo deaflympijských her

je účastníkem posledního mistrovství světa, nebo mistrovství Evropy v seniorské kategorii

B*

je účastníkem poslední univerziády nebo akademického mistrovství světa

je účastníkem posledního MS nebo ME v příslušné mládežnické kategorii

10 000

C

získal medaili v příslušné kategorii na posledním mistrovství České republiky pořádaném příslušným svazem (individuální sporty)

je hráčem nejvyšší soutěže pořádané v České republice v příslušné mládežnické nebo dospělé kategorii příslušného sportovního svazu (týmové sporty)

8 000

D

je zařazen v systému sportovního centra mládeže / vrcholového sportovního centra mládeže / akademie zřízené svazem příslušného sportu

7 000

E

získal medaili na posledních českých akademických hrách nebo akademickém mistrovství České republiky

5 000

* Za účast na úrovni mistrovství světa nebo mistrovství Evropy budou v následujících sportovních disciplínách považovány účasti v těchto soutěžích:

• Tenis: Grand Slam (Australian Open, French Open, Wimbledon a US Open) kategorie A seniorů, kategorie B juniorů. Nutná je účast v hlavní části soutěže.
  • Golf: Majors, European tour pro kategorii A. Vzhledem k absenci adekvátní soutěže v juniorské kategorii, ale možnosti se v juniorském věku těchto soutěží zúčastnit, budou mládežničtí sportovci zařazeni do kategorie A.

B) Neolympijské sporty -  při stanovení návrhu výše stipendia konkrétnímu žadateli, který aktivně provozuje některou z disciplín nezařazených na program olympijských, paralympijských nebo deaflympijských her, se stipendium snižuje vždy o jednu kategorii oproti kategoriím uvedeným v písm. a. tohoto odstavce.

Zařazení sportovci:

Pro rok 2022 se můžete právě přihlašovat na csa@mendelu.cz

Prezentační video:

Odkaz na informační video zde: http://www.vsc.cz/akademicky-sport

V případě zájmu a dotazů kontaktujte koordinátora projektu:

Mgr. Jakub Havel, Ph.D

Telefon: +420 730 184 381