AMČR v alpském lyžování

16. 4. 2024

MENDELU se svazem lyžařů pořádala AMČR ve dnech 9.-10.4.2024 na Štrbském plese.

Ve dnech 9.-.10.4. se uskutečnilo AMČR v alpském lyžování. Vzhledem k nepříznivým sněhovým podmínkám byly závody přesuny z Bílé na Slovensko na Štrbské pleso, kde se povedlo závody uspořádat.

Nejlépe si vedl český závodník Kryštof Krýzl, který reprezentoval vysokou školu Palestra. Krýzl nedal soupeřům šanci a vybojoval tituly v obou vypsaných disciplínách a stal se tak dvojnásobným Akademickým mistrem ČR pro rok 2024.

Mezi ženami si rozdělily první dvě místa v jednotlivých disciplínách Barbora Nováková z Newton University, která dojela první v obřím slalomu a druhá ve slalomu. Naopak to měla Linda Trejbalová z Palestry, která zvítězila ve slalomu a v obřím slalomu dojela druhá.

Obří slalom (GS) – ženy
1. Nováková Barbora, Newton University